Kolor
Materiał
Typ źródła
Volt
Wat
ściemnialne
Pokaż

Źródła światła

Bardziej kompaktowe, efektywniejsze i indywidualne. W odróżnieniu od klasycznych żarówek, które się praktycznie nie zmieniły od 100 lat, energooszczędne źródło światła LED osiągnęły szybki rozwój, a to w ciągu tylko zaledwie 30 lat.
Szybkość, jakiej od tego czasu osiągnął postęp techniczny, zapiera dech: pierwsze źródła światła były długie, powolne i posiadały jedynie zimne, białe światło. Stopniowo stawały się bardziej kompaktowe i bardziej efektywne. Dzisiaj klienci mogą już sobie kupić źródła światła wydawające taki kolor światła jaki potrzebują: ciepłe lub zimne, białe światło. A to właśnie jest powodem, dlaczego energooszczędne źródła światła zastępują klasyczne żarówki, które są w dzisiejszych czasach zakazane w wielu krajach.
Osram oferuje szerokie i kompleksowe portfolio źródeł światła LED, które wyglądają i działają tak jak klasyczne żarówki. Co to jest LED? Jest to dioda. Diody są dzisiaj bardzo efektywne.


Źródła halogenowe kontra LED:
źródła halogenowe wykorzystywane w małych oprawach punktowych lub w wielkich lampach oświetlających sufit mają krótszą wytrzymałość (około 2 000 godzin) a przy świeceniu rozwijają względnie wysoką temperaturę. To może być czasami problemem, ale na przykład na budowie w zimie ciepły reflekto może zdać egzamin. Dzięki wyższej temperaturze źródła halogenowe rozwijają bardziej intensywną jasność. Lampy z technologią LED mają wyraźnie większą wytrzymałość (około 10-30 tysięcy godzin) a ich zaletą jest również niższe zużycie energii.

LED ME16 i PAR16 z Osramu są idealnym zastępstwem. W odróżnieniu od poprzednich żarówek LED nowe modele produkuje się w podobnej wielkości, jaką mają ich halogenowe alternatywy. A dzięki osłonie z prawdziwego szkła jest je ciężko odróżnić od żarówek halogenowych, co sprawia, że są doskonałym zastępstwem. Dodatkowo zużywają o wiele mniej energii niż halogeny. Nowe żarówki LED można ściemniać a modele do profesjonalnych zastosowań wytrzymają 40 000 godzin świecenia.

Wydajność, typ i jakość wszystkich źródeł światła z Osramu robi imponujące wrażenie.